.

wtorek, 11 września 2012

nowy gracz forexowy?

W dniu dzisiejszym, na 163 posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie odmówiła udzielenia Domowi Maklerskiemu Cinkciarz.pl S.A. zezwolenia na prowadzenie działalności maklerskiej. Komunikat  KNF zawiera lakoniczny komentarz, że wniosek został odrzucony ze względu na "niespełnienie wymogów określonych w przepisach Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi".


Posunięcie Cinkciarza zasługuje o tyle na uwagę, że dotychczas to foreksowe domy maklerskie tworzyły kantory internetowe. Tu osoby związane z dotychczasowym kantorem internetowym Cinkciarz.pl postanowiły założyć dom maklerski (te same osoby pojawiają się w organach obydwu spółek)

Kapitał DM Cinkcarz.pl S.A. wynosi nieco ponad pół miliona PLN. Ze schematu działania DM Cinkciarz, jaki sobie kreślę w mojej głowie wynika, że docelowy kapitał spółki zostanie najpewniej jeszcze zwielokrotniony do poziomu min. 730 tysięcy euro (a w zasadzie  równowartości w złotych  tejże kwoty). 

Zarząd DM Cinkciarz pracował w morderczym tempie - pierwsza wzmianka notarialna o spółce pochodzi z października 2011 roku, sama spółka została zarejestrowana w czerwcu 2012 w KRSie, a miesiąc później DM Cinkciarz ma już umowę z KDPW o uczestnictwo w Systemie Rekompensat. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz