.

sobota, 14 stycznia 2012

NetDania

Co pewien czas prezentuję portale, które mogą pomóc inwestorom na rynku forex. Dziś przybliżę niezwykle przydatny, a co najważniejsze - bezpłatny portal netdania.com. Portal ten polecam szczególnie analitykom technicznym, którzy poszukują profesjonalnych narzędzi do przeprowadzania swoich analiz. 

Na przestrzeni ostatnich lat NetDania zrobiła duży postęp w zakresie swoich wykresów, i dziś jej narzędzia są jednymi z najlepszych na rynku. Do tego stopnia, że Saxo Bank i FXCM outsourcują wykresy z tej instytucji i "pakują" je do swoich platform transakcyjnych (oczywiście wykresy są w sposób unikatowy dostosowywane do potrzeb danego brokera).

Wiele z prezentowanych na stronie funkcji netdanii nie wymaga rejestracji ani podawania żadnych danych, a to duży atut. Polecam szczególnie zakładkę quotes, gdzie po kliknięciu na wybraną parę walutową otwiera nam się wykres w nowym oknie wraz z zaawansowanymi narzędziami analitycznymi.

Dla osób, które chcą obserwować wiele par w jednym czasie polecam ChartStation - aplet ten daje możliwość podglądania kilku par walutowych w jednym czasie lub też jednego waloru w różnych interwałach czasowych.

Najlepszą moim zdaniem funkcją jest jednak NetStation - uruchomiona niedawno aplikacja łącząca wszystkie dotychczasowe funkcjonalności (quotes, chartstation i inne) w jedną całość. Z mojego "brokerskiego" punktu widzenia jest to świetny podkład do GUI (końcówki klientowskiej) i widać wyraźnie, że NetDania przygotowuje się do wejścia w ten segment rynku. Aby testować NetStation należy się zarejestrować podając swój email. 

Produkty NetDanii są dostępne bezpośrednio w języku polskim. Tłumaczenia wykonane są prawidłowo i pasują do danego kontekstu, nie wzbudzając przy tym "uśmiechu politowania".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz